Weź pełną odpowiedzialność za swoje decyzje- odzyskaj panowanie nad swoim życiem

02:52:00 2 Comments A+ a-


 Jestem odpowiedzialna za swoje życie. To ja podejmuję decyzje, które kształtują moją przyszłość, stosunki z otoczeniem, mój rozwój. Mogę zrzucać winę za swoje niepowodzenia na innych ludzi, los lub siłę wyższą, ale to nie zmieni tego faktu.
 Dopóki nie zdamy sobie z tego sprawy, nie pokierujemy życiem, zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

 

Uwierz w najprostsze rozwiązania
Najprostsze rozwiązania w praktyce okazują się najtrudniejsze. Uważamy je za tak oczywiste, że nie bierzemy ich pod uwagę, podejmując życiowe decyzje. Mną ostatnio wstrząsnęła ta oczywista myśl. Dzięki niej  zdałam sobie sprawę z wielu błędów, które popełniłam.
 

Przestań narzekać- zacznij działać
Mogę wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje i zacząć działać albo tkwić w martwym punkcie, marudząc, że moje życie nie jest takie, jak sobie wymarzyłam. Zawsze mamy ten wybór.
 

Daj sobie szansę na zmianę
Nigdy nie jet za późno- to kolejny banał, ale jakże prawdziwy. Od 18 roku życia jesteśmy  w pełni odpowiedzialne za swoje czyny i ponosimy konsekwencje swoich wyborów, również prawne. Ale czy pamiętacie siebie w tym wieku? Ile razy potem zmieniał się nasz światopogląd, kodeks wartości, nasze marzenia? Nigdy nie jest za późno na zmianę.
 

Nie pozwól innym przejąć kontroli nad twoim życiem
Nie możemy zrzucić odpowiedzialności na innych, ale możemy oddać w cudze ręce panowanie nad naszym życiem. Tylko, czy tego chcemy? Czy naprawdę chcemy, by ktoś decydował za nas? Na końcu zawsze się okaże, że to my jesteśmy stratni, a nie "inni".
 

Nie marnuj życia na wymówki
Nasze życie jest zbyt cenne, byśmy mogły pozwolić sobie na marnowanie szans i przepuszczanie okazji. Choćbyśmy z uporem maniaka wmawiały sobie, że to nie nasza wina, że to życie się tak potoczyło, to i tak zawsze my jesteśmy odpowiedzialne za to, że jesteśmy w tym, a nie innym miejscu.
 

Weź pełną odpowiedzialność za swoje życie
Usłyszałam te słowa od Briana Tracy'ego. Może kojarzycie to nazwisko, może czytałyście jego książki? Ja dopiero poznaję jego metody. Wiele z nich z pewnością zastosuję w praktyce.  Zaczęłam od tej najważniejszej, choć tak oczywistej- wzięłam w końcu odpowiedzialność za własne życie i decyzje.
 

Znajdź swoją inspirację
Waszą motywacją mogą być inne słowa, inne prawdy- to nie ma znaczenia. Najważniejsze, żebyście poczuły, że możecie coś zmienić w swoim życiu.

2 komentarze

Write komentarze
19 listopada 2015 03:58 delete

Zgadzam się z tym, że najtrudniej wprowadzić w życie to, co okazuje się najprostszym rozwiązaniem - zawsze jest jakieś kombinowanie (w obawie, że takie normalne podejście może być niewystarczające).

No i te wymówki... Moja zmora przy odchudzaniu :D Staram się mniej i czasem wychodzi, ale jakaś wymówka - na każdą okazję - zawsze się znajdzie. Jestem Mistrzynią Wymówek :D

Reply
avatar
19 listopada 2015 21:48 delete

To witaj w Klubie Mistrzyń Wymówek- może dostaniemy po orderze? ;))
To niesamowite, jak bardzo stajemy się kreatywne i potrafimy wymyślić każdą wymówkę na poczekaniu! :)

Reply
avatar