Znajdź swój cel i walcz o niego- nie spełniaj cudzych oczekiwań

04:52:00 2 Comments A+ a-To nie wymówki, czy słaba organizacja mogą być największym wrogiem naszych marzeń. Czasami idziemy drogą, która wcale nie jest nasza. Pragniemy spełnić cudze oczekiwania. Tym sposobem praca nie stanie się źródłem satysfakcji , a my nigdy nie będziemy szczęśliwe. Znajdźmy wewnętrzny kompas, który poprowadzi nas przez życie. 
 

Zastanów się, czego pragniesz 
Zadanie to wcale nie jest takie trudne, jak się na początku wydaje. Im wcześniej zaczniemy pracę nad sobą, tym lepiej. Warto poświęcić w ciągu dnia kilka minut, aby zastanowić się nad tym, czego tak naprawdę chcemy my- nie rodzina, nie mąż, nie społeczeństwo.
 

Idź na kompromis, ale nie zgadzaj się na wszystko 
Jesteśmy mamami, żyjemy w związkach, otoczone rodziną i doskonale wiemy, że życie wymaga od nas czasami poświęceń. To jak operacja na żywym organizmie- kompromis wypracowujemy dopiero w praktyce. Nie możemy jednak na każdym polu podporządkowywać się innym.
 

Zatroszcz się o siebie- zacznij walczyć o lepsze jutro już dziś 
Kochasz i dajesz innym to, co najlepsze? Wspaniale! Teraz czas pokochać siebie i zatroszczyć się o własną przyjemność. Marzymy o karierze, satysfakcjonującej pracy, bogatym życiu wewnętrznym- to wszystko możemy mieć. Znajdźmy w sobie odwagę, by spełniać swoje pragnienia.
 

Pozwól dojść do głosu swoim skrywanym pragnieniom 
Zadaj sobie kilka prostych pytań:
- co chciałabyś teraz robić i dlaczego jest inaczej, niż sobie wymarzyłaś?
- o czym marzysz najbardziej?
- co powinnaś zrobić, aby spełnić te marzenia?
- jaki powinien być ten pierwszy krok w drodze do twojego celu?
A teraz odpowiedz na nie szczerze. Uwolnij swoją wyobraźnię, nie ograniczaj się. Możesz sporządzić wiele odpowiedzi. Po jakimś czasie wróć do tej listy i zastanów się, co rzeczywiście się zgadza z twoimi pragnieniami. Wracaj do tych pytań tyle razy, ile tego potrzebujesz.  


 Sama zadecyduj o tym, jak będzie wyglądać twoje życie 
Rozwój osobisty to już nasza prywatna strefa i to my ustalamy, kogo do niej wpuścimy. Nie pozwólmy, aby ktoś decydował za nas, gdzie mamy pracować, co robić, ile zarabiać...
 

Znajdź w sobie pasję 
Pasja sprawia, że chce nam się wstawać z łóżka i pracować w pocie czoła. To siła napędowa, która powoduje, że możemy przenosić góry i żadne przeszkody nie są nam straszne.
 

Zawalcz o swoje marzenia  
Drogę do celu pokonamy z łatwością tylko wtedy, gdy to będzie nasz cel. Nasze marzenia naprawdę są tego warte. Zawalczmy o nie!

2 komentarze

Write komentarze
17 listopada 2015 09:38 delete

Tak czytam i dociera do mnie, że to wszystko - Twoje rady - to przecież oczywistość, przecież ja to wszystko wiem... Ale! Bardzo trudno wprowadzić te oczywistości w życie - niestety wymagania zawsze będą i trzeba lub należałoby je spełniać - takie nasze społeczeństwo. Myślę, że małymi kroczkami, po takiej szczerej rozmowie ze sobą, można takiej wielkiej rzeczy dokonać. Trzeba tylko wiedzieć, czego się chce, a z tym różnie bywa :)

Reply
avatar
17 listopada 2015 12:34 delete

Obowiązki zawsze będą, ale trzeba sobie zostawić jakąś cząstkę i bronić jej niepodległości. Ciężko tak z dnia na dzień odnaleźć życiowy cel, dlatego metoda małych kroków jest najlepsza :-) Co do najprostszych prawd- ostatnio wstrząsnęła mną pewna 'oczywista oczywistość', ale to temat na kolejny post :-)

Reply
avatar