Jesteś najlepszym przykładem dla swojego dziecka- wykorzystaj to!

15:14:00 4 Comments A+ a-

Jesteś przykładem dla swojego dziecka. Wartości i postawy, jakie wyniesie z domu, to najlepszy prezent, jaki możesz mu dać. To ten moment, kiedy jesteś dla malucha całym światem- wykorzystaj podarowany czas maksymalnie. Udowodnij dziecku, że wytrwałością i pracą oraz pozytywnym nastawieniem można wiele zdziałać.Dziecko to doskonały obserwator. Widzi wszystko i wyciąga wnioski, choć nam może się wydawać, że taki berbeć jeszcze niewiele rozumie. Szczególnie wyczulone jest na sytuację w domu, relacje między rodzicami, a także na nasze zachowanie. Z łatwością rejestruje wszelkie zmiany nastroju oraz emocje, które nami targają.


Jeden uśmiech wystarczy, aby twoje dziecko poczuło się dobrze z tobą. Kiedy praca sprawia ci przyjemność, jesteś zrelaksowana i spokojna, a to daje dziecku poczucie bezpieczeństwa. Nie wybuchasz już bezsensownym gniewem, unikasz niepotrzebnych sprzeczek. To pozytywnie wpływa również na atmosferę w domu.


Mama, która pracuje- w domu lub na etacie, która rozwija się- kontynuuje naukę, czy doskonali się na własną rękę- i jest spełniona, daje swojemu dziecku wspaniały przykład. Pokazuje, że ciężką pracą można dojść do czegoś w życiu, że warto mieć marzenia i je realizować, według dobrze opracowanego planu. Takie dzieci już na starcie otrzymują lekcję przedsiębiorczości i są szczęśliwe, nawet jeśli mama nie ma już siły na zabawę.


Praca, która daje satysfakcję i pieniądze, wymaga dużego wysiłku i poświęceń. Twoje dziecko to już wie, bo obserwuje ciebie. Widzi również twoje zmęczenie, czasami nawet zniechęcenie, ale wie również, że to tylko chwilowe, bo ty masz odwagę brnąć dalej, mimo porażek. To wspaniały kapitał, który zostanie w dziecku na zawsze.
4 komentarze

Write komentarze
Anonimowy
AUTHOR
28 listopada 2015 13:11 delete

To samo powtarzam swojemu mężowi - że musi zmienić nawyki, bo powrót z pracy i siedzenie do wieczora wyłącznie przy laptopie, przy ogólnym rozgadiaszu bałaganu w pokoju, który zdaje się być dla niego niezauważalny, niezbyt dobrze rokuje na przyszłe nawyki naszej córeczki :)
Bądź tym kim chcesz by było Twoje dziecko!

Reply
avatar
28 listopada 2015 15:25 delete

W tym tekście starałam się skupić na pozytywnym wpływie naszego zachowania.O negatywnych wzorcach będzie za tydzień :-) P.S. To pokolenie facetów chyba tak ma ;-)

Reply
avatar
29 listopada 2015 12:01 delete

Jestem tego samego zdania. Po nowym roku urodzę swoją wyczekiwaną pociechę i mam nadzieję, że w życiu będę dla niej dobrym autorytetem :)

Reply
avatar
30 listopada 2015 00:06 delete

Gratuluję i trzymam kciuki za pomyślne rozwiązanie :)
Bycie wzorem- z jednej strony przeraża, z drugiej napawa dumą! To niesamowite, że dostajemy pod swoją opiekę małego człowieka, którego możemy "uformować" :)

Reply
avatar