Postawmy na ciągły rozwój- uczmy się również na cudzych błędach

23:00:00 4 Comments A+ a-

Możemy się doskonalić w każdej dziedzinie. W sferze zawodowej jest to nawet konieczne. Jeśli chcemy osiągać najlepsze wyniki i utrzymywać jakość swoich usług lub produktów na najwyższym poziomie, podnoszenie kwalifikacji to mus. Nie bez powodu mówi się, że kto stoi w miejscu, ten się cofa.

Bądź głodna wiedzy
Sukces osiągniemy tylko wtedy, jeśli nie zgaśnie w nas ciekawość. Pytać, podglądać, próbować- być żądnym wiedzy nieustannie. Pragnienie ciągłej zmiany popycha nas na zupełnie nowe drogi. Może być na początku strasznie, może trudniej, ale na końcu zawsze czeka na nas nagroda- cenne doświadczenia.

Nie spoczywaj na laurach
Rutyna zabija nie tylko związki, ale również biznesy. Jeśli uznamy, że jesteśmy w czymś wystarczająco dobre i nie potrzebujemy ani cudzych rad ani dodatkowej wiedzy, skoro wiedzie nam się nie najgorzej, to prawdopodobnie przez jakiś czas utrzymamy się na wzburzonych falach biznesu. Ale prędzej, czy później osiądziemy na mieliźnie. Nasza konkurencja nas wyprzedzi, płynąc z prądem.

Ucz się na cudzych błędach
Skorzystajmy z doświadczenia osób, które osiągnęły w życiu to, o czym my wciąż marzymy. Zastanówmy się, kto może być dla nas autorytetem? Kto jest poważany w naszej branży? Na kim możemy się wzorować? Ludzie sukcesu lubią się dzielić swoim doświadczeniem. Nasz idol prawdopodobnie wydał już książkę, prowadzi blog lub udzielił wielu wywiadów. Sięgnijmy po te źródła- uczmy się również na cudzych błędach.

Nie zapominaj o rozwoju osobistym
Poświęćmy czas również na rozwój osobisty. Nie ograniczajmy się tylko do fachowej wiedzy, która jest nam niezbędna w pracy. Może to właśnie medytacja wpłynie pozytywnie na naszą efektywność? A może przydadzą nam się techniki szybkiego zapamiętywania? Zdobywajmy wiedzę na wielu poziomach.

Nie uprzedzaj się
Długo broniłam się przed wszelkimi poradnikami. Myślałam sobie: po co mi to? Nikt mi nie będzie mówił, jak mam żyć! Próbowałam do wszystkiego dojść na własną rękę i co? Wcale nie żyło mi się lepiej. A pretensje mogłam mieć tylko do siebie.

Korzystaj z rad mądrze
Teraz wiem, jak bardzo się myliłam. Warto czasami zaufać drugiej osobie, zwłaszcza jeśli zdążyła ona osiągnąć już w życiu to, o czym i ja marzę. Posłuchać mądrych rad, pożytecznych wskazówek i dostosować je do swoich potrzeb- w żadnym wypadku nie podążać ślepo tą samą ścieżką!

Ucz się tego, co naprawdę cię interesuje i co rzeczywiście ci jest potrzebne
Drogi zdobywania wiedzy wybierajmy świadomie i rozważnie. Nie rzucajmy się na każdy kurs, webinar, czy szkolenie- nasz czas jest zbyt cenny. Przejrzyjmy dokładnie oferty i zastanówmy się, co jest nam potrzebne? Co możemy odłożyć do przyszłego roku, a nad czym musimy popracować już teraz?

Zmieniaj się na lepsze
Kiedy poszerzamy swoje horyzonty, widzimy świat w nowym wymiarze. Postrzegamy również same siebie w zupełnie innym świetle. Stajemy się po prostu lepszymi ludźmi.

4 komentarze

Write komentarze
3 grudnia 2015 02:05 delete

W pełni się podpisuję. Brak, czy ograniczony czas powinien być nie tylko bodźcem do rozwoju, ale przede wszystkim rozważnego wyboru nowych dróg. Zapraszamy do nas.www.mama-to-wie.pl.

Reply
avatar
3 grudnia 2015 08:00 delete

Im mniej czasu, tym lepsza organizacja - przynajmniej u mnie :)
Codziennie walczę o to, żeby być lepszą wersją siebie i chyba z dnia na dzień jest coraz lepiej.

Pozdrawiam i życzę Ci spokojnego popołudnia :)

Reply
avatar
3 grudnia 2015 14:24 delete

Cieszę się, że mamy podobne zdanie:)
Czasami warto zaryzykować, nawet jeśli wydaje nam się, że kolejne studia albo kurs zabiorą nam wolny czas, którego ciągle mamy deficyt... W praniu może się okazać, że udaje nam się to jakoś pogodzić, a potem gratulujemy sobie tej decyzji :)
Zajrzę do Was koniecznie :)

Reply
avatar
3 grudnia 2015 14:31 delete

To tak chyba działa, więcej na głowie- mniej czasu na rzeczy mało ważne :)
Od kiedy znowu się uczę i pracuję nad blogiem, nie oglądam już tak namiętnie wszelkich seriali- a to była moja zmora! Złodziej czasu, jakich mało! Teraz nie mam na to czasu, a jak czas się znajdzie, to wolę np. wziąć kąpiel :)
Trzymam kciuki za Twoją walkę!

Reply
avatar