Planujecie weekend? Poszukajcie strategii, które zaspokoją potrzeby Twoje i partnera

15:50:00 2 Comments A+ a-

plany na weekend

Cały tydzień czekamy na te magiczne dwa dni. Odliczamy już od poniedziałku. Myślimy sobie- byle do środy, potem będzie już z górki. Czwartek jakoś przeleci, piątek- wiadomo! Kto w piątek pracuje na poważnie? No i jest upragniona sobota. I … Houston, mamy problem!

Musimy pogodzić ze sobą dwie różne koncepcje- żony i męża.

Plany na weekend
Ona nie pracuje zawodowo, zajmuje się dziećmi, domem. Gotuje, pierze, sprząta- robi to wszystko, co miliony kobiet na świecie. Chociaż rzadko się do tego przyznaje, tęskni za kontaktem z ludźmi, za wyjściem z domu- nie po zakupy, nie na pocztę, czy do lekarza.

On jest głową rodziny i zapewnia swoim najbliższym byt. Pracuje od rana do wieczora, w domu praktycznie tylko nocuje. Czasami uda mu się jeszcze zobaczyć dzieci, zanim te pójdą spać, ale to rzadkość. Po całym tygodniu pracy i uciążliwych dojazdów jest zmęczony. Marzy, by zostać w domu, pognić w łóżku, ponudzić się przed telewizorem.

Porozumienie w związku
Kiedy przychodzi weekend zawsze dochodzi do scysji. Ona chce spędzić ten czas aktywnie, już nawet wyszukała, co będzie się działo ciekawego na mieście. On woli poleniuchować. Czy można to pogodzić?

Co proponuje porozumienie bez przemocy dla par?
Tak, jeśli ona i on szczerze wyznają, jak wyobrażają sobie ten wolny czas. Obie strony konfliktu chcą go spędzić razem. Dlatego zanim zaczniemy się obrażać, najpierw powiedzmy swojej drugiej połówce konkretnie, czego chcemy, a potem znajdźmy kompromis. Zawsze można podzielić weekend na pół. Można zastosować jakiś grafik- w tym tygodniu szalejemy na mieście, w kolejnym- zamawiamy pizzę i oglądamy filmy w domowym zaciszu.

Dobre relacje w małżeństwie
Podstawą w takich sytuacjach jest szczerość i komunikacja. Jeśli to u nas zagra, przy wzajemnym szacunku, to strategie na udany weekend szybko się znajdą. Niedawno usłyszałam, że świat jest pełen strategii- zatem, szukajmy ich.

Też macie takie problemy?
Pochwalcie się swoimi strategiami na rodzinny wypoczynek.

2 komentarze

Write komentarze
Zwykła Matka
AUTHOR
28 maja 2016 01:55 delete

Na szczęście my z mężem jesteśmy podobni w tym temacie i nawet jak padamy ze zmęczenia wolimy gdzieś wyjść/pojechać i spędzić czas aktywnie. Nie umiemy siedzieć i nic nie robić :)

Reply
avatar
31 maja 2016 01:33 delete

A u nas wojny ;) Dlatego kombinujemy, jak każdemu dogodzić :)

Reply
avatar